اخبار > علي معلم دامغاني، شاهين فرهت و همايون خّرم


در مراسم بزرگداشت علي تجويدي سخنراني مي‌كنند
علي معلم دامغاني، شاهين فرهت و همايون خّرم

 

علي معلم دامغاني، شاهين فرهت و فرهاد فخرالديني در مراسم بزرگداشت علي تجويدي سخنراني خواهند كرد.

 علي معلم دامغاني، شاهين فرهت و فرهاد فخرالديني در مراسم بزرگداشت علي تجويدي سخنراني خواهند كرد.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، در مراسم بزرگداشت خاندان تجويدي كه از مرحوم علي تجويدي تجليل مي‌شود، علي معلم دامغاني، رييس فرهنگستان هنر به همراه شاهين فرهت، همايون خرّم و سرور زره‌گر سخنراني خواهند كرد.

مرحوم علي تجويدي در سال ۱۲۹۸ در تهران زاده شد. آموختن موسيقي را از كودكي نزد پدرش، هادي‌خان تجويدي كه در نقاشي از شاگردان طراز اول كمال‌الملك و در موسيقي از شاگردان مستعد درويش خان بود، آغازكرد. پس از مدتي نزد ظهيرالديني به فراگيري فلوت آموخت. از شانزده سالگي نزد حسين ياحقي به آموزش ويلن پرداخت. پس از دو سال به محضر درس استاد ابوالحسن صبا راه يافت و به مدت هشت سال در مكتب اين استاد بي‌نظير، به فراگيري ويلن و سه‌تار پرداخت. در ضمن مدتي نيز در كلاس درس چند ويولنيست كلاسيك، با شيوه نوازندگي غربي آشنايي يافت. پس از آن با راهنمايي استاد صبا، به محفل هنري زنده ياد محمد ايراني مجرد راه يافت و با بسياري از هنرمندان بزرگ آشنا شد و از استاداني چون محمد ايراني مجرد، اسماعيل قهرماني، سيد حسين طاهرزاده و ركن‌الدين خان مختاري كه به آن محفل آمد و شد داشتند، بهره برد.

مراسم بزرگداشت علي تجويدي سه شنبه، 4 خرداد، از ساعت 16 تا 19 در تالار ايران ساختمان مركزي فرهنگستان هنر، خيابان ولي‌عصر، تقاطع طالقاني، شماره 1552 برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: يکشنبه ٢ خرداد ١٣٨٩ - ١٢:٤٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.