اخبار > تمديد نمايشگاه مكتب نگارگري تجويدي‌ها در صبا


تمديد نمايشگاه مكتب نگارگري تجويدي‌ها در صبا

 

زمان بازديد از نمايشگاه مروري بر چند دهه آثار نگارگري، تذهيب و مينياتور تجويدي‌ها در مؤسسه فرهنگي هنري صبا بعلت استقبال علاقمندان تا 17 خرداد تمديد شد.

زمان بازديد از نمايشگاه مروري بر چند دهه آثار نگارگري، تذهيب و مينياتور تجويدي‌ها در مؤسسه فرهنگي هنري صبا بعلت استقبال علاقمندان تا 17 خرداد تمديد شد.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي هنري صبا وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه زمان بازديد از نمايشگاه خاندان و شاگردان تجويدي را تا 17 خرداد بمدت 10 روز تمديد كرد. استقبال وسيع علاقمندان و ايجاد فرصت و امكاني بمنظور مراجعه بازديدكنندگاني كه تاكنون نتوانسته‌اند از آثار شاخص و منحصربفردي از چند دهه نگارگري، مينياتور و تذهيب مكتب احياگر اين هنرهاي اصيل سنتي در دوران معاصر از نزديك مشاهده كنند موجب شده تا اين مؤسسه چند روز ديگر اين فرصت را در اختيار علاقمندان قرار دهد. نمايشگاه نگارگري تجويدي پس از سالها با ارائه دورنمايي يكپارچه و سيري جامع از شكل‌گيري، تكامل و استمرار اين مكتب بعنوان احياكننده سنت زيباشناسي اصيل و نگارگري و مينياتور ايراني در دوران معاصر به ارائه آثار بزرگان و نام‌آوران اين مكتب از استادان هادي تجويدي، محمد و اكبر تجويدي و شاگردان نسل اول اين شيوه، زنده‌يادان عبداله زاويه، عبداله باقري، علي كريمي، ابوطالب مقيمي تبريزي و ... پرداخت. بسياري از آثار عرضه شده در اين نمايشگاه كه از موزه‌هاي ملي، هنرهاي معاصر و مجموعه‌هاي شخصي انتخاب و جمع‌آوري شده از نفيس‌ترين گوهرهاي تاريخ نگارگري معاصر ايران بوده و بسياري از آنها در خاطره و حافظه چند نسل از مردم كشورمان ماندگار شده‌اند كه ارائه آنها در كنار هم فرصتي استثنائي براي پژوهشگران تاريخ نگارگري و مينياتور در ايران نيز محسوب مي‌شود. فرصت بازديد از اين نمايشگاه تا 17 خرداد براي عموم علاقمندان مهياست.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٢ خرداد ١٣٨٩ - ٠٨:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.