اخبار > با حضور صادق بريراني و استادان پيش‌كسوت عرصه نقاشي


بزرگداشت استاد محمد تجويدي برگزار مي‌شود :
با حضور صادق بريراني و استادان پيش‌كسوت عرصه نقاشي

 

مراسم بزرگداشت استاد محمد تجويدي با حضور استادان پيش‌كسوت عرصه نقاشي برگزار خواهد شد.

 مراسم بزرگداشت استاد محمد تجويدي با حضور استادان پيش‌كسوت عرصه نقاشي برگزار خواهد شد.


به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، طي برگزاري مراسم بزرگداشت خاندان تجويدي، مراسم تجليل از مرحوم محمد تجويدي برگزار خواهد شد. در اين مراسم ابتدا صادق بريراني در خصوص شخصيت و كارهاي استاد محمد تجويدي به سخنراني مي‌پردازد. همچنين ميزگردي با حضور استادان پيش‌كسوت عرصه نقاشي و نگارگري چون علي اكبر تجويدي، محمد مهدي هراتي، اسماعيل نظري و محمد علي رجبي برگزار خواهدشد.

محمد تجويدي نقاش و نگارگر معاصر، سال ۱۳۰۳ در تهران به دنيا آمد . مقدمات نقاشي و طراحي را نزد پدرش (هادي تجويدي) آموخت. فعاليت جدي تجويدي پس از درگذشت پدرش آغاز شد. وي در سال ۱۳۲۱ به مدرسه صنايع قديميه رفت و شيوه‌هاي گوناگون نگارگري را از استاداني چون محمدعلي زاويه، ابوطالب مقيمي، علي كريمي و حسين بهزاد فراگرفت. در سال ۱۳۲۳ نخستين بار براي ديوان خيام تصوير كشيد. در سال ۱۳۲۴ به هنرستان هنرهاي ملي وارد شد و پس از گذراندن هشت سال دوره‌هاي هنري (در سال ۱۳۳۲) با حكم شوراي عالي فرهنگ، استاد هنرستان هنرهاي زيبا شد و با حسين بهزاد به همكاري پرداخت ولي در سال ۱۳۴۲ پس از در گذشت حسين بهزاد درس در آن هنرستان را رها كرد و تا پايان عمر به خلق آثار هنري مشغول شد. استاد تجويدي در سال ۱۳۷۳ در اثر بيماري لاعلاجي در گذشت .

مراسم بزرگداشت استاد محمد تجويدي، سه شنبه، 21 ارديبهشت، از ساعت 16 تا 19، در ساختمان مركزي فرهنگستان هنر، خيابان ولي‌عصر، تقاطع طالقاني، شماره 1552 برگزار خواهد شد.

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٠ ارديبهشت ١٣٨٩ - ١٢:٠٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.