اخبار > یک اتفاق خوب درانتظار گرافیک ایران


یک اتفاق خوب درانتظار گرافیک ایران

 

دکتر حبیب اله صادقی، مدیر کل دفتر هنرهای تجسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر دومین دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام پیش بینی کرد برگزاری این دوسالانه آغازگر یک افق و جریان جدید در عرصه گرافیک و پوستر سازی ایران باشد.

به گزارش روابط عمومی مؤسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، بانزدیک شدن به روزهای پایانی مهلت ارسال آثار به دومین دوسالانه پوستر جهان اسلام، دکتر حبیب صادقی دبیر دومین دوسالانه گفت: یک اتفاق خوب در انتظار گرافیک ایران خواهد بود، وی با پیش بینی این که دومین دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام فضایی تازه، افقی امیدآفرین و عرصه ای راهگشا برای تجارب خلاق و ایده های جدید در حوزه تصویر، پوستر سازی و گرافیک بیافریند خاطر نشان کرد: دومین دوسالانه با تجربه موفقت آمیز دوره اول نویدبخش یک اتفاق خوب برای پوستر ایران خواهد بود، و هنرمندان تجسمی در یک حوزه عظیم فرهنگی، تمدنی و جغرافیایی در این عرصه مشارکت، رقابت، نمایشگر و نمایندۀ آخرین دستاوردها، پیشرفتها و تحولات گرافیک و پوسترسازی در جهان اسلام خواهند بود. وی توجه جدی جامعه هنرمندان تجسمی کشور به موقعیت و آینده این « حرفه – هنر » را پس از برگزاری اولین دوره دلیل توفیق و کامیابی این دوسالانه در تحقق اهداف اصلی خود دانست که ایجاد فضایی زنده، پویا و پرنشاط در هنرمندان این حوزه بوده و در فاصله برگزاری دوسالانه های اول و دوم موجب ارتقاء جایگاه گرافیک و پوستر و توجه بیشتر سیاست گذاران به این عرصه و مطرح شدن آن به شکلی فراگیر در عموم اقشار جامعه گردیده است. وی گفت با توجه به حجم وسیع آثار و استقبال خوبی که از این دوسالانه شده احتمال تمدید مهلت ارسال آثار منتفی نیست. گفتنی است پیش از این آخرین مهلت ارسال آثار تا سی ام آذرماه جاری تعیین شده بود.

دومین دوسالانه بین المللی پوستر جهان اسلام در چند بخش: پیامبر اعظم (ص)، فلسطین، مفاخر فرهنگی جهان اسلام و بخش آزاد، با حضور هنرمندان مسلمان از سراسر جهان، اواخر بهمن ماه سالجاری در مؤسسه فرهنگی هنری صبا برگزار خواهدشد.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٥ آذر ١٣٨٥ - ١١:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.