اخبار > صبا، درگذشت استاد ضياء‌الدين امامي پيش‌کسوت نگارگري ايران را تسليت گفت


صبا، درگذشت استاد ضياء‌الدين امامي پيش‌کسوت نگارگري ايران را تسليت گفت

 

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا طي بيانيه‌اي ضايعه درگذشت جانکاه استاد ضياء‌الدين امامي، پيش‌کسوت نقاشي و نگارگري معاصر ايران را که در نمايشگاه‌ها و دوسالانه‌هاي اين مؤسسه فعاليت و مشارکت دائمي داشتند، به جامعه هنري ايران تسليت گفت.

مؤسسه فرهنگي-هنري صبا طي بيانيه‌اي ضايعه درگذشت جانکاه استاد ضياء‌الدين امامي، پيش‌کسوت نقاشي و نگارگري معاصر ايران را که در نمايشگاه‌ها و دوسالانه‌هاي اين مؤسسه فعاليت و مشارکت دائمي داشتند، به جامعه هنري ايران تسليت گفت.

به گزارش روابط عمومي مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، وابسته به فرهنگستان هنر، اين مؤسسه درگذشت استادضياء الدين‌امامي، هنرمند پيش‌کسوت  و نام‌آور نقاشي و نگارگر معاصر ايران را به عنوان يک ضايعه و فقدان بزرگ، به جامعه هنري و تجسمي ايران و عموم هنرمندان کشورمان و نيز تمامي عاشقان و شيفتگاه سنت هنر اصيل و فاخر اين سرزمين، تسليت گفت.

اين هنرمند ارجمند سال 1301 شمسي در خانواده‌اي اهل علم، فرهنگ و ديانت، در شهركرد ديده به جهان گشود. وي دوران كودكي‌اش را در زادگاهش گذراند و براي ادامه تحصيل به اصفهان عزيمت كرد و تا پايان عمر پربار خود نيز در همان شهر سکونت داشت. از بدو تأسيس هنرستان هنرهاي زيبا، به آموختن نقاشي پرداخت و سپس سال‌ها به تدريس هنر، ادبيات و معارف اسلامي اشتغال يافت. وي در سال 1347، موفق به پايان تحصيلات عالي هنرهاي تزئيني در تهران شد و سپس سال‌ها به تدريس هنر در دانشگاه‌هاي تهران اقدام کرد.

استاد ضياء‌الدين امامي از آغاز فعاليت مؤسسه فرهنگي-هنري صبا با اين مؤسسه مشارکت دائمي و فعال داشت و در دوسالانه‌هاي بين‌المللي نقاشي نيز عضو هيئت داوران بود که آخرين حلقه از اين پيوند، حضور در مجمع داوران چهارمين دوسالانه بين‌المللي نقاشي جهان اسلام است که سال گذشته در اين مجموعه برگزارشد. وي همچنين در بسياري از افتتاحيه‌هاي نمايشگاه‌هاي صبا به مناسبت‌هاي مختلف شرکت داشت و ارتباط عميق و مؤثري با چند نسل از هنرمندان ايراني و به خصوص جوانان علاقه‌مند به نقاشي و نگارگري برقرار ساخته بود.

گفتني است در هنگام بستري شدن و بيماري استاد ضياء‌الدين امامي، محسن زارع، مديرعامل مؤسسه فرهنگي-هنري صبا، به اصفهان عزيمت و با حضور در بيمارستان سعدي از استاد عيادت كرد. همچنين با گفتگو با تيم پزشکي معالج آن استاد فقيد، پيگير وضعيت درماني ايشان بودند.

 
 
 

زمان انتشار: جمعه ١٤ تير ١٣٨٧ - ٠٩:٣٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.