اخبار > منوچهر معتبر: برپايي بازار نقاشي يك حركت ارزشمند و قابل ستايش است


منوچهر معتبر: برپايي بازار نقاشي يك حركت ارزشمند و قابل ستايش است

نقاش و طراح پيشکسوت حاضر در دومين بازار نقاشي گفت: اتفاق هاي فرهنگي مثل بازار نقاشي در ايران اتفاق خوبي است ولي اين حرکت ها هم بايد تداوم داشته باشد و هم اينکه نهادهاي دولتي از آثار هنري در اين بازارها حمايت کنند.
 
 

منوچهر معتبر، درباره دومين بازار نقاشي اضافه كرد: «وقوع رويدادهاي هنري مثل بازار نقاشي در عرصه هنر و فرهنگ بيفتد بسيار پسنديده است. حرکتي فرهنگي است که بين مردمي که چندان خبري از مسايل فرهنگي نمي‌گيرند، يک جنب و جوشي به وجود ‌آورد. ضمن اينكه در اين رخدادهاي فرهنگي بايد از بخش‌هاي دولتي دعوت کنند که بخشي از بودجه‌شان را براي خريد آثار هنري به اين گونه نمايشگاه‌ها اختصاص دهند.»

معتبر گفت: «در تمام دنيا شهرداري‌ها و خود دولت به هنرمندان کمک مي‌کنند و آن‌ها را مورد حمايت خود قرار مي‌دهند. در كشور ما نيز، بد نيست دولت يا انجمن نقاشان نيز حمايت‌هايي در حد قرار دادن متريال ارزان در اختيار نقاشان انجام دهند.»

اين نقاش با تقدير از برگزاركنندگان بازار نقاشي و همچنين نقاشان حاضر در اين عرصه برپايي چنين نمايشگاه‌هايي را مشوق هنرمندان و محلي براي ديده شدن آثارشان دانست

معتبر در عين حال خاطر نشان كرد : «ما واقعا اين فقر فرهنگي را داريم که نقاشي، مخاطب خوبي ندارد حتي در حوزه کتاب هم همينطور است. کساني که در راس امور فرهنگي کشور هستند، مي‌توانند در عرضه بهتر اثر هنري کمک کنند و از آثار هنري هنرمندان حمايت نمايند.»

معتبر در پايان با انتقاد از برخي كوتاهي‌‌هاي مسئولان فرهنگي – هنري از قيمت گذاري آثار اظهار گلايه كرد و در عين حال گفت:« براي جوانان هنرمند شركت در اين نمايشگاه‌ها خوب و تشويق كننده است.»

دومين بازار نقاشي تهران توسط انجمن نقاشان ايران و موسسه صبا جمعه 15 ارديبهشت‌ افتتاح مي‌شود و تا سه‌شنبه 26 ارديبهشت‌ از ساعت 10 تا 19 در موسسه فرهنگي هنري صبا ميزبان علاقه‌مندان خواهد بود.

زمان انتشار: چهارشنبه ١٣ ارديبهشت ١٣٩١ - ٠٠:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار مرتبط
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.