• چهارشنبه ٠٩ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > انتشار 5 كتاب همزمان با افتتاحيه همايش صفي الدين ارموي


انتشار 5 كتاب همزمان با افتتاحيه همايش صفي الدين ارموي

 

همزمان با آغاز همايش صفي الدين ارموي پنج كتاب درباره اين موسيقيدان و خوشنويس برجسته قرن هفتم هجري قمري از سوي فرهنگستان هنر منتشر شده است .

همزمان با آغاز همايش صفي الدين ارموي پنج كتاب درباره اين موسيقي دان و خوشنويس برجسته قرن هفتم هجري قمري از سوي فرهنگستان هنر منتشر شده است .

 به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر ، در ميان اين پنج كتاب ، كتاب "رساله شرفيه " به خط صفي الدين ارموي با همكاري سازمان صدا و سيما منتشر شده است .

اما چهار كتاب ديگر عبارتند از : "شرح ادوار صفي الدين ارموي " تاليف روانشاد سيد عباس معارف ، "صفي الدين از ديدگاه معاصر " شامل مقالاتي درباره زندگي و آراء صفي الدين ارموي به كوشش بابك خضرايي ، "رساله در موسيقي قديم و سه گفتار در فلسفه هنر " به قلم منوچهر صدوقي سها و "احوال و آثار صفي الدين موسيقي دان بزرگ قرن هفتم هجري قمري " به قلم امين و ايرج نعيمايي عالي كه جملگي از سوي انتشارات فرهنگستان هنر منتشر و در دسترس علاقمندان قرار گرفته است.

در عين حال فصلنامه فرهنگ آذربايجان غربي نيز شماره جديد خود را به همايش بين المللي صفي الدين اختصاص داده است كه در نوع خود فصلنامه اي خواندني و جذاب است.

گفتني است اين همايش به همت فرهنگستان هنر و با همكاري استانداري و اداره كل ارشاد استان آذربايجان غربي ، بنياد ايرانشناسي فرانسه در ايران ،انجمن موسيقي ايران و بنياد رودكي برگزار مي شود.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٢٦ دی ١٣٨٣ - ١١:٤٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;