تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > «سنگ صبور» افتتاح شد/ نمایش آثار هنرمندان فلسطینی در موزه فلسطین


در آستانه روز قدس؛
«سنگ صبور» افتتاح شد/ نمایش آثار هنرمندان فلسطینی در موزه فلسطین

 

نمایشگاه نقاشی‌های هنرمندان فلسطینی با عنوان «سنگ صبور» تا روز ۱۱ اردیبهشت ماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برقرار است.

نمایشگاه نقاشی‌های هنرمندان فلسطینی با عنوان «سنگ صبور» تا روز ۱۱ اردیبهشت ماه در موزه هنرهای معاصر فلسطین برقرار است.

به گزارش خبرنگار مهر، نمایشگاه آثار هنرمندان فلسطینی با عنوان «سنگ صبور» عصر چهارشنبه ۷ اردیبهشت ماه با حضور حبیب‌الله صادقی رئیس گروه هنرهای تجسمی فرهنگستان هنر، بابک پوریان سرپرست موزه هنرهای معاصر فلسطین، مدیران فرهنگستان هنر و جمعی از علاقمندان در موزه هنرهای معاصر فلسطین فرهنگستان هنر افتتاح شد.

در این نمایشگاه، ۲۹ اثر نقاشی با تکنیک رنگ روغن، اکریلیک و ترکیب مواد از ۵ هنرمند نقاش فلسطینی که از آثار گنجینه فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران هستند، به نمایش درآمد.

محمد الشاعر، برهان کرکوتلی، ابراهیم غنام، توفیق عبدالعال و اعتدال شریف هنرمندان فلسطینی هستند که آثارشان در نمایشگاه «سنگ صبور» تا ۱۱ اردیبهشت ماه به نمایش گذاشته شده است.

بابک پوریان سرپرست موزه هنرهای معاصر فلسطین درباره این نمایشگاه به خبرنگار مهر گفت: ۲۹ تابلوی نقاشی در ابعاد مختلف از هنرمندان فلسطینی که کمتر به نمایش گذاشته شده‌اند، در نمایشگاه «سنگ صبور» روی دیوار رفته‌اند. با توجه به اینکه این آثار از گنجینه فرهنگستان هنر هستند، به صورت محدود و تا پایان ماه مبارک رمضان در موزه به نمایش درآمدند اما اگر استقبال از این نمایشگاه زیاد باشد، امکان تمدید وجود خواهد داشت.

وی با بیان اینکه موزه هنرهای معاصر فلسطین در تمامی روزهای سال نمایشگاه دائمی دارد، درباره موضوع نمایشگاه‌های این موزه اظهار کرد: نمایشگاه‌های موزه هنرهای معاصر فلسطین به صورت مناسبتی و در حوزه‌های هنر مقاومت، هنرهای آئینی و دینی، هنر انقلاب اسلامی و هنر قدسی انتخاب و برگزار می‌شوند.

پوریان همچنین از برگزاری نمایشگاه آتی موزه فلسطین بعد از «سنگ صبور» خبر داد و گفت: نمایشگاهی از آثار یک هنرمند طراح گرافیک با رویکرد ۱۵ خرداد و با مشارکت بنیاد شهید برگزار خواهیم کرد.

علاقه‌مندان جهت بازدید از نمایشگاه «سنگ صبور» می‌توانند تا ۱۱ اردیبهشت، همه روزه از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به موزه فلسطین واقع در خیابان ولیعصر، خیابان بزرگمهر، خیابان برادران شهید مظفر، شماره ۷۴ مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ١٠ ارديبهشت ١٤٠١ - ٠٩:١٧ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.