آرم فرهنگستان هنر
اخبار > فرهنگستان هنر در جستجوی بوطیقای روابط با دانشگاه‌هاست


بهمن نامورمطلق در نشست مشترک فرهنگستان هنر و دانشگاه هنر مطرح کرد:
فرهنگستان هنر در جستجوی بوطیقای روابط با دانشگاه‌هاست

در پی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان فرهنگستان هنر و دانشگاه هنر در پاییز سال جاری و به‌منظور اجرایی‌شدن بندهای تفاهم‌نامه، دانشگاه هنر میزبان بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، و هیئت همراه بود.
 
 

در پی انعقاد تفاهم‌نامه همکاری میان فرهنگستان هنر و دانشگاه هنر در پاییز سال جاری و به‌منظور اجرایی‌شدن بندهای تفاهم‌نامه، دانشگاه هنر میزبان بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر، و هیئت همراه بود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن‌ نامورمطلق در این نشست دانشگاه هنر را یکی از دانشگاه‌های مادر در حوزه هنر در سطح منطقه دانست و گفت: همکاری فرهنگستان هنر و دانشگاه‌ها چندبُعدی است و هم‌افزایی میان آنها سودمندی بسیاری برای هنر، علم، آموزش و جامعه خواهد داشت.

رئیس فرهنگستان هنر، ضمن تأکید بر لزوم نگاه تخصصی در گسترش هدفمند همکاری‌ها، تصریح کرد: رقیب ما هیچ کدام از نهادهای داخلی نیستند، آنچه امروز کشور ما درگیر آن است برنامه‌ریزی‌هایی است که خارج از مزرها در حال انجام است.

سیدحسن سلطانی، رئیس دانشگاه هنر، نیز ضمن خیر مقدم، به اهداف مشترک دانشگاه هنر و فرهنگستان هنر اشاره کرد و گفت: ارتباطی تنگاتنگ بین این دو نهاد می‌تواند شکل بگیرد. این ارتباط در سال‌های گذشته نیز به شکلی محدود وجود داشته و امروز، با نگاهی مشترک به آنچه در رفتارهای آموزشی و پژوهشی دیده می‌شود، می‌تواند تأثیری بسزا در فرهنگ و هنر جامعه بگذارد. موضوعاتی چون اقتصاد هنر، تعهدات اجتماعی، شناخت فرهنگی می‌تواند از مأموریت‌های مشترک میان دانشگاه هنر و فرهنگستان هنر باشد.

او با بیان جامع‌بودن دانشگاه هنر و ظرفیت‌های موجود در آن، افزود: میزان همکاری دانشگاه هنر با فرهنگستان هنر را نمی‌توان در یک یا چند رشته خلاصه کرد. علاوه بر همکاری در رشته‌های تخصصی، ساختمان‌ها و فضای موجود در پردیس کرج نیز در زمینه اهداف اقتصاد هنر می‌تواند مفید واقع شود. همچنین، چاپخانه دانشگاه یکی دیگر از ظرفیت‌های موجود است.

در این نشست، همچنین، درباره موضوعاتی چون پایش آموزش هنر در کشور، اشتغال دانش‌آموختگان هنر، نظام تضمین کیفیت ارتقای دانشگاه‌ها، تناسب رشته‌های دانشگاهی موجود با نیاز جامعه، اقتصاد هنر، دیپلماسی هنر، ایجاد کارگروه‌های تخصصی، ایجاد کرسی‌های نظریه‌پردازی، و استفاده از توان‌ها و ظرفیت‌های دو طرف، بحث و تبادل نظر شد.

در این نشست، علیرضا اسماعیلی، دبیر فرهنگستان هنر؛ علیرضا رازقی، معاون آموزش دانشگاه هنر؛ داود رنجبران، معاون پژوهشی دانشگاه هنر؛ ناهید عبدی، مدیر تحقیقات توسعه‌ای در آموزش هنر فرهنگستان هنر؛ هادی ربیعی، مدیر پژوهش دانشگاه هنر؛ و ناهید امیری، رئیس واحد پایش آموزش عالی فرهنگستان هنر، نیز حضور داشتند.

 

زمان انتشار: سه شنبه ٢١ دی ١٤٠٠ - ١٧:٢٤ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
 

مؤسسات تابعه

پژوهشکده هنر
مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری
مؤسسه فرهنگی هنری صبا


پیوندها

فرهنگستان‌های ایران
دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها
مؤسسات پژوهشی
یاد استاد
پورتال قدیم

تماس با ما

ساختمان مرکزی : تهران- خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره 1552
كدپستي : 1416953613
تلفن : 5 - 66954200 دورنگار : 66951167
رایانامه : honar@honar.ac.ir

کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.