تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > به ديدار «شوق شيدايي» خواهران هنرمند بياييد


به ديدار «شوق شيدايي» خواهران هنرمند بياييد

 

«شوق شيدايي» عنوان نمايشگاهي از آثار مرضيه و مريم فيض‌پور است كه عصر ديروز 9 دي‌ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين فرهنگستان هنر گشايش يافت.

«شوق شيدايي» عنوان نمايشگاهي از آثار مرضيه و مريم فيض‌پور است كه عصر ديروز 9 دي‌ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين فرهنگستان هنر گشايش يافت.

به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، نمايشگاهي با 40 اثر خوشنويسي و نگارگري از خواهران هنرمندي كه حاصل تلاش چندين ساله‌ خود را بر ديوارهاي موزه به نمايش گذاشتند تا هنرهاي خاص و پر شكوه ايراني را كه به مدد عشق و علاقه به تصوير كشيده‌اند در معرض ديد علاقه‌مندان قرار دهند.

مرضيه فيض‌پور كه متولد مرداد 1357 است؛ از دوره نوجواني به فراگيري نقاشي پرداخت و گرچه در رشته زيست‌شناسي توانست مدرك كارشناسي دريافت دارد، اما علاقه ‌وافر او به هنر نگارگري موجب شد تا از سال 1381 زير نظر «مهرداد ختايي» به صورت حرفه‌اي‌ اين هنر را بياموزد. سپس از محضر استاد «اميرحسين آقاميري» بهره‌مند شد و در نمايشگاه‌هاي انفرادي و گروهي شركت كرد.

مريم فيض‌پور نيز متولد دي‌ماه 1358 است؛ وي از سال 1385 زير نظر استاد «عباس شيخ‌‌خاني» به فراگيري فنون خوشنويسي پرداخت و در سال 1391 موفق به دريافت مدرك ممتاز از انجمن خوشنويسي شد. او نيز به دليل علاقه وافر به هنر خوشنويسي پس از اخذ مدرك كارشناسي در رشته فيزيك جامدات اين رشته را رها كرد و خط «شكسته نستعليق» را به عنوان خط تخصصي خود برگزيد و زير نظر استاد «يدالله كابلي» به فراگيري اين خط پرداخت و موفق شد تا مدرك فوق ممتاز خود را از انجمن خوشنويسان دريافت نمايد. مريم فيض پور نيز در نمايشگاه‌هاي انفرادي و گروهي شركت كرده‌است.

نمايشگاه شوق شيدايي تا 18 دي‌ماه ميزبان نگاه گرم بازديدكنندگان در موزه هنرهاي معاصر فلسطين است.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٠ دی ١٣٩٣ - ١٣:٢٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.