تازه های خبری
آخرین گزارش ها
اخبار
اخبار موسسات و زیرمجموعه ها
اخبار > نمایشگاه «نگاره‌های خمسه» افتتاح شد


نمایشگاه «نگاره‌های خمسه» افتتاح شد

 

با حضور میهمانان شرکت کننده در نشست ویژه نمایندگی‌های فرهنگی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران، نمایشگاه «نگاره‌های خمسه» گشایش یافت.

با حضور میهمانان شرکت کننده در نشست ویژه نمایندگی‌های فرهنگی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران، نمایشگاه «نگاره‌های خمسه» گشایش یافت.

به گزارش روابط‌عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا- وابسته به فرهنگستان‌ هنر- این نمایشگاه  که با همکاری فرهنگستان هنر، مؤسسه فرهنگی هنری صبا و پژوهشکده هنرهای سنتی پژوهشگاه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در نگارخانه استاد فرشچیان برپا شده است، عصر روز دوشنبه ۲۳ اسفند 1400، باحضور بهمن نامورمطلق، رئیس فرهنگستان هنر و میهمانان شرکت کننده در نشست ویژه نمایندگی‌های فرهنگی سفارت‌خانه‌های خارجی مقیم تهران، گشایش یافت.

این نمایشگاه ۵۰ اثر از هنرمندان سراسر کشور و با مشارکت شماری از پیشگامان و پیش‌کسوتان هنر نگارگری معاصر، مجموعه‌ای متنوع از هنرهای سنتی ایرانی را در تصویرگری شکوه و شگفتی‌های منظومه جاودان حکیم سخن گستر در هفته ملی بزرگداشت این رکن ادب پارسی به نمایش گذاشته است.

 

در این مجموعه، آثار بسیار نفیس و ارزشمندی به چشم می‌خورد که حاصل خلاقیت و ذوق و ارادت هنرمندان کشورمان به یکی از قله‌های بلند حکمت ادبی ایران به شمار می رود.

نمایگشاه «نگاره های خمسه» تا ۲۵ اسفند از ۱۰ صبح تا ۱۸ عصر در گالری استاد فرشچیان مؤسسه فرهنگی هنری صبا در خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر شماره 125، میزبان عموم علاقه‌مندان خواهد بود.


 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٤ اسفند ١٤٠٠ - ١٢:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
کلیه حقوق متعلق به این پورتال برای فرهنگستان هنر محفوظ است.