• شنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > «بالاتر از ابر» در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت


روایت‌های تصویری صعود به بلندترین قله جهان:
«بالاتر از ابر» در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت

 

موزۀ هنرهای معاصر فلسطین با یک کارگاه آموزشی و نمایشگاه عکس، میزبان روایت تصویری فاتحان ایرانی بلندترین قله جهان هیمالیا شد.

موزۀ هنرهای معاصر فلسطین با یک کارگاه آموزشی و نمایشگاه عکس، میزبان روایت تصویری فاتحان ایرانی بلندترین قله جهان هیمالیا شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، «بالاتر از ابر»؛ که عصر پنجشنبه دوم آذر ماه، با حضور انبوهی از هنرمندان عکاس و کوهنوردان حرفه‌ای کشورمان گشایش یافت؛ عنوان نمایشگاه عکس گروهی از عکاسان کوهنورد ایرانی است که روایت خود را از صعود به ارتفاعات بالای شش هزارمتر به نمایش گذاشته‌اند.

70 عکس به نمایش درآمده، منتخبی از صدها عکس از تمامی عکاسان «هیمالیانورد» ایرانی است که با همکاری هیئت کوهنوردی استان تهران توسط داوران، بررسی و انتخاب و در قالب این مجموعه ارائه شده است.
بخش نخست این برنامه در قالب همایشی، روز چهارشنبه اول آذر در فرهنگسرای اندیشه برگزار شد و بخش اصلی نیز، با برپایی کارگاه تخصصی در سینما تک موسسه فرهنگی هنری صبا ادامه پیدا کرده‌است.
درکارگاه مستند سازی در ارتفاع لوییز میگل لوپز سوریانو، عکاس و مستندساز، مباحثی در خصوص تکنیک‌های عکاسی، تنظیم رنگ، اشکال متنوع ترکیب رنگ، مقایسه کار دوربین‌های مختلف برای کارکردهای متنوع از عکاسی خبری و ژورنالیسم تا توریستی بیان کرد.
وی همچنین شیوه‌های ثبت طبیعت در حال تغییر و حرکت، روش تعامل با طبیعت و مهار آن در ثبت لحظه و تصویر، عکاسی از اقوام و کوهپایه نشینان در کوهستان، روش تعامل با مردم مجاور ارتفاعات و ایجاد شرایط و فضای مناسب برای نزدیک شدن بیشتر و نمایش آداب و رسوم و سبک زندگی آنان به حاضران در کارگاه ارائه و آموزش داد.
پس ازکارگاه نیز با حضور علاقه‌مندان، نمایشگاه عکس «بالاتر از ابر» در موزۀ فلسطین گشایش یافت.
«بالاتر از ابر» به مدت یک هفته تا 9 آذرماه همه روزه به جز ایام تعطیل از ساعت 10 تا 18 در محل موزۀ فلسطین میزبان عموم بازدیدکنندگان خواهد بود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: شنبه ٤ آذر ١٣٩٦ - ١٣:١٣ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;