• شنبه ٠١ ارديبهشت ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > سروهای دست بسته در آب، به روایت پوسترهای هنرمندان


موزه فلسطین، میزبان " نور عشق" شد
سروهای دست بسته در آب، به روایت پوسترهای هنرمندان

 

نمایشگاه گروهی پوستر" نور عشق "در موزه فلسطین، روایتی تازه از حماسه پاکباختگی و آزادمردی 175 شهید غواص را در هنر طراحان جوان پوستر به نمایش گذاشت.

نمایشگاه گروهی پوستر" نور عشق "در موزه فلسطین، روایتی تازه از حماسه پاکباختگی و آزادمردی 175 شهید غواص را در هنر طراحان جوان پوستر به نمایش گذاشت.
به گزارش روابط عمومی موسسه فرهنگی هنری صبا وابسته به فرهنگستان هنر، نمایشگاه" نور عشق " دوشنبه 27شهریور با حضور هنرمندان و علاقمندان در موزه هنرهای معاصر فلسطین گشایش یافت.
در این مجموعه که شامل 26 پوستر از 19 تن از دانشجویان هنر دانشگاه سوره است، نگاهی تازه به حماسه ماندگار یکصد و هفتاد و پنج شهید غواص شده؛ سروهای دست بسته در آب که غریبانه اروند رود را شهادتگاه بزرگترین معراج عظمت روح انسان کردند.
این نمایشگاه که همزمان با هفته دفاع مقدس برگزار می‌شود حاصل انتخاب 26 اثر، از تعداد زیادی پوستر طراحی شده توسط دانشجویان هنر این دانشگاه با موضوع ترسیم جانفشانی‌های غواصان شهید حماسه‌ساز است که با راهنمایی و انتخاب پژمان دادخواه، مدرس هنر دانشگاه سوره جمع آوری و ارائه شده است. وی در باره اين نمايشگاه اظهار داشت: از میان تعداد زیادی از آثار ارسال شده، پس از ماهها بررسی، نهایتا 28 اثر که واجد معیارهای لازم تشخیص داده شدند برای این نمایشگاه انتخاب شد.
وی در خصوص معیارهای انتخاب گفت: هم تکیه بر تکنیک و فرم که به لحاظ استانداردهای اجرا، قابل قبول باشد، و هم تکیه بر محتوا و نزدیک شدن به ایده مورد نظر، برای ما محوریت داشت و در این نمایشگاه هم شیو‌ه‌های اجرایی متفاوتی را برای بیان و انعکاس یک موضوع، در کنار هم می‌بینیم.
دادخواه درباره علت انتخاب این موضوع، یادآور شد: حماسه پیدا شدن این غواصان با آن کیفیت به گونه‌ای بود که عاطفه جمعی را به‌شدت برانگیخت و نمادی از مظلومیت فرزندان این ملت در مقاومت و دفاع خود از این سرزمین شد و بسیار تاثیرگذار بود. هنر گرافیک و طراحی پوستر به لحاظ قابلیتهای زیبایی شناسانه و رسانه ای خود برای جلوه بخشی عواطف و احساسات و ایده های خلاقه هنرمندان، فضای خوبی بود و من معتقدم این موضوع، در همه شاخه ها و گرایش‌های هنری از سینما و تئاتر تا انواع هنرهای تجسمی همچنان جای کار دارد و در حد شایسته‌ای به آن پرداخته نشده است.
" نور عشق " با ارائه منظری دیگر از بلندای معراج مظلومترین سروهای دست بسته در آب از نگاه هنرمندان جوان، به‌مدت یک هفته میزبان بازدید کنندگان در موزه هنرهاي معاصر فلسطين خواهد بود.

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ٢٩ شهريور ١٣٩٦ - ١٠:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;