• جمعه ٢٥ خرداد ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > «نشان ماندگاري» وقف در موزه هنرهاي معاصر فلسطين


«نشان ماندگاري» وقف در موزه هنرهاي معاصر فلسطين

 

نمايشگاه «نشان ماندگاري» عصر روز گذشته در موزه فلسطين افتتاح شد.

نمايشگاه «نشان ماندگاري» عصر روز گذشته در موزه فلسطين افتتاح شد.
به گزارش روابط عمومي فرهنگستان هنر، اين نمايشگاه با همكاري موزه هنرهاي معاصر فلسطين و اداره كل اوقاف و امور خيريه استان تهران عصر دوشنبه 18 اسفند ماه در موزه فلسطين با حضور معاون فرهنگي و اجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران و هنرمندان افتتاح شد.
حجت الاسلام حسینی در افتتاح اين نمايشگاه از هنر به عنوان وسيله اي براي زنده نگه داشتن سنت حسنه وقف ياد كرد و ادامه داد: تلفیق وقف و هنر موجب ماندگاری اين فرهنگ حسنه می شود.
معاون فرهنگی واجتماعی سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران گفت: وقف هم اموال انسان ها را ماندگار می کند وهم خود انسان را ماندگار خواهد کرد و همچنین اگر چیزی به زبان هنر نوشته شود هم صاحب اثر وهم آن اثر ماندگار خواهد شد.
وی با اشاره به اين كه بايد تلاش كنيم اين فرهنگ اصيل و غني حفظ شود، ادامه داد: این نمایشگاه با هدف حفاظت از فرهنگ وقف برگزار شده است تا از هنر برای ترویج سنت حسنه وقف استفاده کنیم.
وی ادامه داد: 332 نفر از هنرمندان و علاقمندان با نگارش  جمله "وقف توشه ماندگار " و ارسال آن به دبيرخانه در اين مسابقه شركت كرده اند كه با نظر داوران نفرات برتر آن مشخص شد و امیدوارم این شروعی باشد برای دیگر برنامه های هنری که بتواند فرهنگ وقف را که همان فرهنگ ایثار و گذشت است در جامعه زنده نگه دارد.
حسینی با اشاره به برگزاري مسابقه نشان ماندگاری با موضوعات دیگر ادامه داد: معاونت امور اجتماعی و فرهنگی سازمان اوقاف و امور خیریه استان تهران در سال آینده قصد دارد جشنواره هاي بيشتري با موضوع تلفيق وقف و هنر برگزار كند.
در پایان این مراسم از حسین قلی پور، باقر جعفری، ابوالفضل حشمتی و غلامرضا حسین‌نیا به عنوان برگزيدگان مسابقه تجليل شد.
«نشان ماندگاري» تا 26 اسفند ماه در موزه هنرهاي معاصر فلسطين برپاست. علاقه مندان برای بازدید از این نمایشگاه می‌توانند همه روزه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 10 تا 18 و پنجشنبه‌ها از ساعت 10 تا 15 به غیر از روزهای تعطیل به نشانی میدان فلسطین، خیابان طالقانی، خیابان برادران شهید مظفر، تقاطع بزرگمهر شماره 74 مراجعه کنند.

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ١٩ اسفند ١٣٩٣ - ١٢:٠٨ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;