• سه شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه نقاشی‌های سیدمهدی حسینی


بازدید رئیس فرهنگستان هنر از نمایشگاه نقاشی‌های سیدمهدی حسینی

 

رئیس به همراه جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، از نمایشگاه نقاشی‌های سیدمهدی حسینی، عضو پیوسته این فرهنگستان در نگارخانه هور بازدید کردند.

رئیس به همراه جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، از نمایشگاه نقاشی‌های سیدمهدی حسینی، عضو پیوسته این فرهنگستان در نگارخانه هور بازدید کردند.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان به همراه جمعی از مدیران فرهنگستان هنر، عصر چهارشنبه 31 فروردین 1401، از نمایشگاه آثار نقاشی سیدمهدی حسینی در نگارخانه هور بازدید کردند.

سیدمهدی حسینی در این مجموعه فضاهایی ساده و نزدیک به وضعیت اخیر در جامعه پس از پیدایش بیماری کرونا را به شیوه خود ترسیم کرده است. این آثار چکیده جهان‌بینی او در سال‌های اخیر است که با اشارات هنرمند به دوران همه‌گیری کرونا، این خلوت را مغتنم شمرده تا از نمایی نزدیک‌تر به زندگی، اطراف و درون خود نگاه کند.

این نمایشگاه از 26 فروردین ماه در نگارخانه هور آغاز شده و تا 16 اردیبهشت ادامه خواهد داشت.

همچنین در این بازدیدعلیرضا اسماعیلی، منیژه کنگرانی، مسعود ناصری، ناهید عبدی، جمشید حقیقت‌شناس و اسماعیل پناهی از مدیران ارشد فرهنگستان هنر با همراهی یعقوب امدادیان، هنرمند پیشکسوت و مدیر نگارخانه هور حضور داشتند.

*

سیدمهدی حسینی (زاده ۱۳۲۲) نقاش معاصر ایرانی است. او در کاشان متولد شد و نوجوان بود که به همراه خانواده به تهران آمد. پس از دریافت دیپلم نقاشی از هنرستان هنرهای زیبای پسران تهران برای ادامه تحصیل در رشته‌ی نقاشی و هنرهای چاپی به امریکا رفت. در سال ۱۳۴۸ از انستیتو هنر شیکاگو فارغ‌التحصیل شد و بلافاصله برای اخذ فوق لیسانس نقاشی و هنرهای چاپی به انستیتو پرات نیویورک رفت و در سال ۱۳۵۰ آن را به اتمام رساند. وی پس از بازگشت به کشور به استخدام دانشگاه هنر در آمد و نهایتا با سمت استادی از این دانشگاه بازنشسته شد. حسینی همچنین عضو پیوسته‌ فرهنگستان هنر و عضو افتخاری انجمن نقاشان ایران است.

 

 

 

 

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: جمعه ٢ ارديبهشت ١٤٠١ - ١٥:٥٥ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;