• دوشنبه ٢٥ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > بررسی ظرفیت‌های همکاری مشترک فرهنگستان هنر و مؤسسه اکو


در دیدار رئیس فرهنگستان هنر با رئیس مؤسسه اکو:
بررسی ظرفیت‌های همکاری مشترک فرهنگستان هنر و مؤسسه اکو

 

رئیس فرهنگستان هنر و رئیس مؤسسه فرهنگی اکو بر ضرورت گسترش همکاری‌های هنری فی‌مابین تأکید و ابراز امیدواری کردند همکاری‌های مشترک در این زمینه افزایش یابد.

 

رئیس فرهنگستان هنر و رئیس مؤسسه فرهنگی اکو بر ضرورت گسترش همکاری‌های هنری فی‌مابین تأکید و ابراز امیدواری کردند همکاری‌های مشترک در این زمینه افزایش یابد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، سَرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، عصر روز سه‌شنبه، 21 دی 1400، با حضور در فرهنگستان هنر، با بهمن نامورمطلق، رئیس این فرهنگستان، دیدار کرد. در این نشست، بر ضرورت گسترش همکاری‌های هنری تأکید و ابراز امیدواری شد همکاری‌های مشترک در این زمینه افزایش یابد.

در ابتدای این دیدار، بهمن نامورمطلق از ظرفیت‌های فرهنگستان هنر برای گسترش همکاری‌های هنری مشترک با مؤسسه اکو و کشورهای عضو اکو در زمینه برگزاری نشست‌هایی با موضوعات زیبایی‌شناسی منطقه‌ای، برگزاری دوسالانه‌های جهان اسلام، تبادل علمی در قالب برگزاری کارگاه، درس‌گفتارهای تخصصی، نمایشگاه‌های هنری و جشنواره‌های هنرهای تجسمی خبر داد.

سَرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، نیز برای گسترش همکاری‌ها با فرهنگستان هنر اعلام آمادگی کرد و گفت: ایران، به‌عنوان یکی از مؤسسان و میزبان مقر دائم مؤسسه فرهنگی اکو، می‌تواند سهمی ویژه در برنامه‌های این نهاد بین‌المللی داشته باشد.

او تأکید کرد: با مشارکت و دوستی بین هنرمندان کشورهای عضو اکو، مردمان این منطقه به این ذهنیت می‌رسند که ما زاده یک ریشه‌ایم و تاریخ و تمدن مشترک داریم.

بعد از این دیدار، سَرور بختی، رئیس مؤسسه فرهنگی اکو، به اتفاق دبیر و برخی از مدیران فرهنگستان هنر، از موزه آثار اعضای پیوسته این فرهنگستان و فضاهای نمایشگاهی در مؤسسه فرهنگی‌هنری صبا بازدید کرد.

*

مؤسسه فرهنگی اکو نهاد فرهنگی سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) است که در سال ۱۳۷۴ تأسیس شده و مرکز آن در ایران (تهران) است. وظیفه این بنیاد گسترش همکاری و تبادل‌های فرهنگی میان کشورهای عضو اکو است.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: پنج شنبه ٢٣ دی ١٤٠٠ - ١٩:١٢ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




اخبار
;