اخبار > اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان باید محور توسعه ما باشند


پیام نوروزی رئیس جمهور:
اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان باید محور توسعه ما باشند

رییس جمهوری در پیام نوروزی خود با تاکید بر مشارکت همه‌ ایرانیان در فرایند توسعه؛ جذب سرمایه، اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان را محور توسعه کشور شمرد.
 
 

رییس جمهوری در پیام نوروزی خود با تاکید بر مشارکت همه‌ ایرانیان در فرایند توسعه؛ جذب سرمایه، اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان را محور توسعه کشور شمرد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی، روز شنبه در پیام نوروزی خود، آغاز سال ۱۴۰۰ را به همه مردم بزرگ ایران، تبریک گفت و اظهار داشت: ایام نوروز امسال را که در میانه دو روز بزرگ شادی آفرین، زادروز سالار شهیدان ابی عبدالله الحسین(ع) و میلاد ولیعصر، امام زمان(ارواحنا له‌الفدا) قرار گرفته را به فال نیک می‌گیرم و با عرض ادب به پیشگاه امام عدل و امید، این ایام فرخنده را به رهبر معظم انقلاب، مراجع عظام تقلید و همه مسلمانان، تهنیت می‌گویم.

روحانی حماسه صبر و ایستادگی و تدبیر ملّت ایران در ایام کرونا را فصلی درخشان و پرافتخار در تاریخ ایران دانست و در این زمینه عنوان کرد: در امر بهداشت و درمان، خانواده بزرگِ بهداشت و درمان، حماسه‌ها آفریدند و فداکاری‌ها کردند و شهدای فراوانی تقدیم نمودند. در تولید تجهیزات پزشکی و دارو و واکسن، دانشمندان و مهندسان و کارآفرینان و شرکت‌هایِ دانش‌بنیان، خوش‌ درخشیدند و مایة سربلندی ملّت ایران شدند.

روحانی گفت: در این هشت سال، در عرصه‌ سیاست بین‌الملل، سرمایه سیاسی ارزشمندی اندوختیم که ثمره‌ آن، پیروزی‌های پیاپی در سازمان ملل و شورای امنیت و دادگاه لاهه بود. امروز ارتباط گسترده‌ و عمیق و راهبردی با جهان داریم و دشمنان ما در مواضعی که بر علیه ما دارند، منزوی و ناتوانند.

رییس جمهوری افزود: در این هشت سال، علی‌رغم اینکه همواره از نظر منابع مالی در تنگنا بودیم، گام‌های بزرگ و تاریخی در توسعه زیرساخت‌های مورد نیاز توسعه کشور برداشتیم. در تولید گاز و گازرسانی، در پالایش نفت و پتروشیمی، در صنعت برق و آب، ارتباطات و اینترنت؛ سلامت، شرکت‌های دانش بنیان جهش‌های بزرگ و تاریخی رخ داده تا مسیر توسعه‌ کشور در دوران گشایش و شکوفایی هموار گردد. این تجربه به ما نشان ‌داد که ملّت ایران قادر است در دوره‌ گشایش و شکوفایی، در دهه‌ اوّلِ قرن پانزدهم، به ثبات اقتصادی و تورم تک رقمی پایدار و رشد اقتصادی پایدار دست یابد. بی‌تردید، این هدف در دسترس ملت ماست.

رییس جمهوری با تاکید بر این که لازمه‌ دستیابی به این هدف، مشارکت همه‌ ایرانیان در فرایند توسعه است افزود: جذب سرمایه، اقتصاد دانش‌بنیان و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان باید محور توسعه ما باشند. زنجیرها باید از پای فعالان اقتصادیِ بخش خصوصی باز شود. بنگاه‌های اقتصادی عمومی و دولتی باید راه را برای مردم و بخش خصوصی واقعی باز کنند و به نفع آن‌ها صحنه‌ بنگاه‌داری و کسب‌وکار را ترک کنند. در این صورت، سرمایه‌گذاری، توسعه می‌یابد، اشتغال پایدار می‌گردد و رفاه عمومی، بهبود می‌یابد.

روحانی گفت: لازمه‌ دستیابی به این هدف، تعامل سازنده با جهان است. ایران می‌تواند وارد پیمان‌های تجاری منطقه‌ای و جهانی شود. ایران می‌تواند کانون جذب سرمایه‌گذاران بین‌المللی باشد. ایران می‌تواند جذابترین فضا برای بهره‌گیری از دانش و سرمایه‌ ایرانیان در سراسر جهان باشد و ایران می‌تواند تجارت گسترده‌ و عمیق و پایدار با جهان داشته باشد و بالاخره، شرط لازم برای دستیابی به این اهداف، مشارکت فعالانه و مسئولانه‌ تک‌تک ایرانیان در عرصه‌ تعیین سرنوشت است.

 

 

 

زمان انتشار: شنبه ٣٠ اسفند ١٣٩٩ - ١٦:٢٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;