• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > رونمایی از کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای


به صورت برخط برگزار می‌شود
رونمایی از کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای

 

وبینار رونمایی از کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای؛ قاسم‌علی سلطان مورخ 968 ه.ق برگزار می‌شود.

وبینار رونمایی از کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای؛ قاسم‌علی سلطان (968 ه.ق) برگزار می‌شود.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، نظر به جایگاه و نقش خمسه‌ حکیم نظامی در انواع هنرهای ایرانی، مقدمات همایش «خمسه‌نگاری؛ بازنمود خمسه نظامی در هنر» در فرهنگستان هنر از سال 1398 فراهم شد که بخشی از دستاوردهای آن، از جمله چاپ و انتشار نسخه‌ نفیس خمسه نظامی شاه طهماسبی در دسترس علاقه‌مندان قرار گرفت. در راستای این همایش و در حمایت از آثار پژوهشی و هنری در حوزه‌ خمسه‌نگاری، مراسم رونمایی و تحلیل و بررسی کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای با همکاری این فرهنگستان و مؤسسه پژوهشی میراث مکتوب و دانشگاه شهید بهشتی برگزار می‌شود.

در این نشست تخصصی، مهدی حسینی، عضو پیوسته‌ فرهنگستان هنر، بهمن نامور مطلق، دانشیار دانشگاه شهید بهشتی و دبیر علمی همایش خمسه‌نگاری فرهنگستان هنر و علی‌اصغر میرزایی‌مهر، استادیار دانشگاه علم و فرهنگ و پژوهشگر اثر به مدیریت مسعود ناصری به بررسی و نقد کتاب نگاره‌های خمسه نظامی می‌پردازند.

کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسۀ نظامی گنجه‌ای به صورت نفیس در قطع رحلی بزرگ با کاغذ گلاسه به صورت تمام رنگی در 174 صفحه از سوی مؤسسۀ پژوهشی میراث مکتوب با مشارکت مؤسسۀ فرهنگی حکیم نظامی در تبریز منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند در وبینار رونمایی از کتاب نقد و بررسی نگاره‌های خمسه نظامی گنجه‌ای، روز یک‌شنبه 23 آذرماه از ساعت 16:15 تا 18 به نشانی اینترنتی https://sbu.ac.ir/webinar شرکت و از مباحث این برنامه استفاده نمایند.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: چهارشنبه ١٩ آذر ١٣٩٩ - ١٣:١٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;