• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > موسسه صبا میزبان دومین جشنواره هنرمندان معلول شد/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری موسسه صبا و سازمان بهزیستی


به مناسبت روز جهانی معلولین:
موسسه صبا میزبان دومین جشنواره هنرمندان معلول شد/ انعقاد تفاهم‌نامه همکاری موسسه صبا و سازمان بهزیستی

 

موسسه فرهنگی هنری صبا، میزبان دومین نمایشگاه مجازی کشوری آثار هنری افراد دارای معلولیت از ساماندهی اتاق‌های هنر در مراکز توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی شد.

موسسه فرهنگی هنری صبا، میزبان دومین نمایشگاه مجازی کشوری آثار هنری افراد دارای معلولیت از ساماندهی اتاق‌های هنر در مراکز توانبخشی روزانه و شبانه‌روزی شد.

به گزارش روابط عمومی فرهنگستان هنر، به مناسبت روز جهانی معلولین، دومین جشنواره هنرمندان دارای معلولیت با حضور محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، وحید قبادی دانا معاون وزیر و رییس سازمان بهزیستی کشور و معاونان و مدیران این سازمان و سرپرست موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبای فرهنگستان هنر در نگارخانه‌های آینه و خیال شرقی صبا گشایش یافت.

این جشنواره که دومین دوره خود را آغاز کرد، مجموعه‌ای شامل 850 اثر از بیش از هزار هنرمند دارای معلولیت را در قالب‌های نقاشی، تصویرسازی و نگارگری به نمایش گذاشته است. در این نمایشگاه آثار هنرمندان دارای معلولیت در دو گروه حرفه‌ای و نوآموز و هنرجو به نمایش درآمده است.

در این بازدید، محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، با بیان این نکته که جامعه فرهنگی و هنری ایران باید جایگاه ویژه‌ای برای معلولان در نظر گیرد و این را عملا نشان دهد تاکید کرد: معلولان با ارائه خلاقیت‌ها، ابداعات و ابتکارات خود، توانسته‌اند امتیازات و توانمندی‌ها و قابلیت‌هایشان را به همه جامعه اثبات کنند. انسان از این‌ همه همت، هدفمندی، خلاقیت و درک روح زیبایی به حیرت می‌افتد و چه بجاست که این جشنواره زمینه فروش آثار این هنرمندان و ارائه ظرفیت‌های هنری آنان را فراهم کند و دریچه و بستری برای گفتگوی هنرمندان معلول با عموم مردم جامعه هنری کشور باشد.

وی در پایان سخن خود از افزایش سهم جامعه معلولان کشور در بودجه سال آینده و قرار گرفتن این اولویت در سیاستگذاری‌های کلان خبر داد.

در پایان این بازدید، تفاهم‌نامه‌ای با حضور سجاد محمد یارزاده، سرپرست موسسه فرهنگی، هنری و پژوهشی صبا و وحید قبادی دانا، معاون امور توانبخشی سازمان بهزیستی کشور با محوریت راه‌اندازی دبیرخانه هنر درمانی و اقتصاد هنری و کارآفرینی هنرمندان معلول و همکاری‌های بیشتر فی مابین منعقد شد.

بازدید مجازی از نمایشگاه دومین جشنواره سراسری هنرمندان دارای معلولیت کشور در تارنمای behzistart.ir برای علاقه‌مندان امکان پذیر خواهد بود.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ١٧ آذر ١٣٩٩ - ١٤:٣١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;