• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» منتشر شد


فراخوان مقاله همایش‌ ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» منتشر شد

 

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ‌ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» خبر داد.

پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر جمهوری اسلامی ایران، از برگزاری همایش ‌ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، همایش ملی «تبارشناسی و سیر تحول نقد هنر در ایران» به همت پژوهشکده هنر و با هدف بررسی زمینه­‌های ظهور جریان­‌ها و روش­‌های جدید نقد و سیر پیدایش و تحول حلقه­‌های نقد هنر برگزار خواهد شد. مقالات برگزیده در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) ثبت و در کتاب مجموعه مقالات این همایش منتشر خواهد شد.

‌پژوهشگران می‌توانند یافته‌های پژوهشی خود را حول محورهای مطالعاتی چون: «سابقه نقدنگاری هنر و ادبیات در متون کهن ایرانی (متن­‌پژوهشی)»، «خاستگاه‌ها و زمینه­‌های شکل­‌گیری نقد هنر در ایران معاصر»، «گفتمان‌های مسلط در حوزه نقد هنر در ایران»، «نسبت تاریخ‌نگاری هنر و نقد هنر در ایران»، «شناخت جریان­‌ها و رویکردهای نقد جدید هنر در ایران»، «سیر تحول روش­‌های نقد هنر در ایران»، «تأثیر تحولات تاریخی و اجتماعی بر نقد هنر در ایران»، «آسیب‌شناسی ترجمه متون غربی در حوزه نقد هنر»، «مناسبات نقد هنری و ادبیات در ایران»، «اهمیت جایگاه نقد هنر در نشریات تخصصی هنر»، «نسبت نقد و طنز در هنر و ادبیات ایران»، «آسیب‌شناسی آموزش نقد هنر در دانشگاه­‌ها و مؤسسات پژوهشی»، «نسبت نقد هنر با تفسیر و تأویل در هنرهای سنتی ایران» به دبیرخانه علمی این همایش ارسال کنند.

علاقه‌مندان برای شرکت در این همایش می‌توانند چکیده ‌مقالات خود را حداکثر تا ۱۵ اسفند ۱۳۹۹، به نشانی رایانامه genealogy@aria.ac.ir ارسال کنند. مهلت ارسال اصل مقالات ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ خواهد بود. همچنین پس از داوری نهایی، عناوین مقالات برگزیده تا ۳۱ تیر ۱۴۰۰ اعلام خواهد شد.

تاریخ برگزاری این همایش ملی، روزهای ۲۶ و ۲۷ مهر ۱۴۰۰ خواهد بود. مخاطبان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر به دبیرخانه هم‌اندیشی به نشانی خیابان ولیعصر، بالاتر از خیابان امام خمينی، نبش کوچه شهيد حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۲-۶۶۹۵۶۱۹۰تماس بگیرند. این دبیرخانه همچنین، به‌منظور بالا بردن سطح کیفی اطلاع‌رسانی، وب‌گاهی را به نشانی genealogy.honar.ac.ir در اختیار پژوهشگران قرار خواهد داد.

وب سایت این همایش در دست طراحی است و به زودی نشانی آن در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: سه شنبه ٢٧ آبان ١٣٩٩ - ١٢:٢٦ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;