• سه شنبه ٢٦ تير ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > گنج سلطان؛ معرفی مجموعه گنجعلی‌خان کرمان + فیلم آثار معماری سلطان محمد


به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی
گنج سلطان؛ معرفی مجموعه گنجعلی‌خان کرمان + فیلم آثار معماری سلطان محمد

 

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، گنج سلطان؛ «مجموعه گنجعلی‌خان کرمان»، آثار استاد سلطان‌محمد معماریزدی با تخفیف ویژه در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. همچنین فیلمی که در ارتباط با معرفی آثار سلطان محمد است، در فضای مجازی فرهنگستان هنر منتشر شد.

به مناسبت هفته کتاب و کتاب‌خوانی، گنج سلطان؛ «مجموعه گنجعلی‌خان کرمان»، آثار استاد سلطان‌محمد معماریزدی با تخفیف ویژه در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد. همچنین فیلمی که در ارتباط با معرفی آثار سلطان محمد است، در فضای مجازی فرهنگستان هنر منتشر شد.

به گزارش روابط‌عمومی فرهنگستان هنر، مجموعه مقالات همایش «کنکاشی در آثار و احوال معماران ایران‌زمین»، آثار استاد سلطان محمد معمار یزدی، چندی پیش در کتابی با نام گنج سلطان به کوشش مهدی مکی‌نژاد توسط مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن)، منتشر شد که این کتاب با تخفیف ویژه در دسترس علاقه‌مندان قرار می‌گیرد.

این کتاب حاوی سیزده مقاله با عنوان‌هایی چون: «جستار پیمون در کاروانسرا (مدرسه) و میدان گنجعلی‌خان کرمان»، «رباط زین‌الدین، شاهکار استاد سلطان محمد معمار یزدی»، «تأملی در رقم و امضای سلطان محمد»، «طبقه‌بندی بر مبنای عناصر فضایی معماری در حمام‌های بومی ایران با تعقیب رد پای سلطان محمد معمار یزدی در حمام‌های شهر کرمان»، «بررسی جایگاه، تزیینات و کتیبه‌های مسجد گنجعلی‌خان مبتنی بر مبنای اسلامی و شیعی»، «شناخت زمینه‌های تأثیرگذار هنرهای بومی منطقه کرمان بر نقوش کاشی‌ها در آثار سلطان محمد معمار یزدی(مجموعه گنجعلی‌خان کرمان)»، «هم‌نشینی شیوه‌های آرایه‌پردازی مکاتب هرات و اصفهان در برخی بناهای مجموعه گنجعلی‌خان کرمان (میدان اصلی، کاروانسرا، حمام و آب‌انبار)»، «تأثیر سلطان محمد طراح گذار آموزشی کاربندی حمام گنجعلی‌خان بر حمام‌های پس از خود در کرمان»، «ردّپای چوگان در مجموعه گنجعلی‌خان کرمان» و «اثر استاد سلطان محمد معمار یزدی، آیینه تمام‌نمای شخصیت گنجعلی‌خان» است.

فرهنگستان هنر به‌منظور شناخت معماران ایران‌زمین، در قالب برنامه‌ای علمی و پژوهشی، در سال 1397 همایشی یک‌روزه در تهران برگزار کرد. حاصل این همایش، یک نمایشگاه و چندین سخنرانی بود که مجموعه مقالات ارائه‌شده در این همایش، در قالب کتابی با عنوان گنج سلطان به چاپ رسیده است.

کتاب گنج سلطان را مؤسسه تألیف، ترجمه و نشر آثار هنری (متن) فرهنگستان هنر به صورت رنگی، در شمارگان هزار نسخه و در 262 صفحه و با بهای 80هزار تومان، منتشر کرده است. علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند اینجـا کتاب را با تخفیف ویژه هفته کتاب تهیه نمایند.

همچنین برای دیدن فیلم گنج سلطان، معرفی آثار سلطان محمد اینجـا کلیک کنید.

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٦ آبان ١٣٩٩ - ١٤:٣٠ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;