• سه شنبه ٢٨ فروردين ١٤٠٣
  • En

آرم فرهنگستان هنر
اخبار > روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی منتشر شد


روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی منتشر شد

 

کتاب روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی را پژوهشکده هنر منتشر کرد.

کتاب روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی را پژوهشکده هنر منتشر کرد.

به گزارش روابط‌عمومی پژوهشکده هنر، کتاب روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی، اثر حسین رضوی‌فرد را پژوهشکده هنرِ فرهنگستان هنر منتشر کرد.

در توضیح پشت جلد کتاب آمده است: «اصول و قواعد خوش‌نویسی که در قالب سنت رساله‌نویسی و تاریخ شفاهی بر جای مانده، میراث ارزشمند قدما در زمینه آموزش خوش‌نویسی‌اند و گمان می‌رود برای ورود به نقد در حوزه خوش‌نویسی از منظر فرم، قابلیت تطبیق و تکمیل با روش‌های نقد علمی نوین را دارا هستند. در کتاب حاضر، ضمن شناخت روش‌های تحلیل، بررسی و نقد آثار خوش‌نویسی، در روشی چندمرحله‌ای از اصول و قواعد خوش‌نویسی سنتی، اصول و مبانی هنرهای تجسمی و اصول نظریه گشتالت برای ارزیابی و نقد آثار بهره برده شده و در پایان، الگویی برای نقد آثار خوش‌نویسی با خط نستعلیق ارائه شده است؛ الگویی که برای نقد خطوط دیگر نیز قابل استفاده خواهد بود. مطالعه این کتاب به همه استادان، پژوهشگران، هنرمندان و علاقه‌مندان هنر خوش‌نویسی توصیه می‌شود.»

کتاب روش‌شناسی نقد در خوش‌نویسی با شمارگان ۵۰۰ نسخه در ۲۴۵ صفحه با تصاویر رنگی و به قیمت ۶۰هزار تومان منتشر شده است.

علاقه‌مندان برای تهیه این کتاب می‌توانند به کتاب‌فروشی فرهنگستان هنر به نشانی خیابان ولیعصر، پایین‌تر از چهارراه طالقانی، شماره ۱۵۵۰، و یا پژوهشکده هنر به نشانی تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از تقاطع خیابان امام خمینی، نبش کوچه شهید حسن سخنور، شماره ۲۹، مراجعه کنند.

 

 

 

 
 
 

زمان انتشار: دوشنبه ٢٥ آذر ١٣٩٨ - ١٠:٥١ | نسخه چاپي

نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار
;